Спортски дан у Шумарицама

Ученици првог, другог и трећег разреда школе у Шумарицама, заједно са вршњацима из издвојеног одељења у Драчи, 16.5.2018. године имали су у оквиру ваннаставних активности - Спортски дан. Идеја је била да уз дружење и игру, промовишемо бављење спортом, као један од видова здравог и правилног развоја деце.

У непосредној близини школе налази се Спортски центар ''Олимп'', са којим наша школа има изузетну сарадњу.Имали смо прилику да са колегом Марком Пантовићем разменимо искуства о томе колико и на које све начине можемо децу да анимирамо да се баве спортом.

Активности су биле конципиране у виду правилног извођења вежби обликовања, вежби са различитим реквизитима, затим игре које за циљ имају развијање брзине и спретности, савладавање полигона са препрекама и утакмица.