Литерарни конкурс ,,Да се не заборави"

Удружење бораца Шумадије расписало је литерарни и ликовни конкурс поводом деветнаест година од завршетка бомбардовања Југославије (1999). На конкурс је пристигао велики број радова из крагујевачких основних школа као и из школа других општина.

Свечана манифестација одржана је у Основној школи „Трећи крагујевачки батаљон“ са почетком у 17 часова, а тим поводом уприличен је културно-уметнички програм који је пратио доделу диплома, пехара и медаља за најдаровитије литерарне и ликовне радове.

Јелисавета Томић, ученица шестог разреда, освојила је треће место за литерарни рад, а Основној школи „Јован Поповић“ додељена је захвалница за изузетан допринос и неговање традиције и патриотизма.

Овој свечаности присуствовале су и ученице петог разреда: Јана Костадиновић, Мина П. Павловић и Јована Минић, учеснице поменутог литерарног конкурса.