Трећа награда на Републичком такмичењу литерарних секција

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Друштво за српски језик и књижевност Србије и Задужбина Десанке Максимовић доделили су диплому „Проф. др Слободан Ж. Марковић“ Литерарној секцији Основне школе „Јован Поповић“ за освојено треће место на Републичком такмичењу литерарних секција основних и средњих школа. Том приликом додељена је и диплома наставнику Сузани Матић за стручну помоћ Литерарној секцији за освојено треће место на Републичком такмичењу литерарних секција основних и средњих школа.

Свечана додела награда уприличена је 28. 1. 2023. године на Филолошком факултету Универзитета у Београду. Присуствовали су ученици ИО у Шумарицама: Магдалена Томић, Александра Божовић, Анђела Марковић, Наталија Петровић, Теодора Симић, Давид Димитријевић, Лазар Ивановић, Данило Ступар, Јана Костадиновић, Ксенија Тодоровић, Тијана Јовановић, Станислава Стевановић,  Јована Куч и Огњен Куч.