Ботаничка баштица у насељу

У јулу месецу нашу школу је обрадовала вест да је идеја наших некадашњих ученика Вељка Ковачевића, Давида и Анђеле Андрић ,,Ботаничка баштица у насељу",процењена од стране Младих истраживача Србије, Министарства просвете и спорта у акцији ,,Шта нам тешко", као важна и одобрена. Вељко и Анђела су у сарадњи са Тимом за екологију имали обуку, а крајњи рок за реализацију је био 15.11. када је јесења садња. Циљ пројекта је био да "Шта нам тешко",допре до школе и локалне заједнице. Школа је уложила велики труд да оплемени и озелени школско двориште у Шумарицама,а локална заједница,односно Епархија шумадијска дала простор порте цркве Светог Ђорђа за ботаничку учионицу. Симболично и случајно 16.11. када је и празник цркве у Шумарицама, засађено је двадесет стабала и медоносних биљака.Деца су добила сто за учионицу на отвореном,али и сви у насељу који су упућени на овај леп простор.