„Родослов нашег језика и писма“

Удружење књижевника Србије - Књижевна заједница Крагујевац реализовало је пројекат "Писмо Ћирилово" који је подржан средствима из буџета града Крагујевца за пројекте, програме и манифестације у култури за  2022. Једна  од планираних активности на пројекту била  је и организација квиза за ученике осмог разреда са територије града Крагујевца у познавању историје српског језика и нашег писма - ћирилице. Квиз је одржан 4. 12. 2022. године у Основној школи „Станислав Сремчевић“ у 11 часова.

Основна школа „Јован Поповић“ је освојила треће место на овом такмичењу. Награђене су Александра Божовић и Магдалена Томић, ученице осмог разреда издвојеног одељења у Шумарицама и Сузана Матић, мастер филолог за српски језик и књижевност.