Суперхероји - физика против фикције

Научни клуб Крагујевац одржао је две радионице за ученике од 5. до 8. разреда у издвојеном одељењу у Шумарицама на тему Суперхероји - физика против фикције.

Стрип сапада у девету уметност и извор је забаве за све генерације. Међутим он није само забава, то је пре свега уметност, првенствено ликовна, али не може се занемарити ни његов научни карактер. У радионицама су обједињени уметност стрипа, наука и култура изражавања. Кроз пројекат суперхероје прати физика која стоји иза њихових подвига. Овим пројектом се дотичемо актуелне теме одрживог развоја. Суперхероји имају не само задатак да се баве борбом против зла, већ и да се боре за развој друштва који задовољава људске потребе, не угрожавајући природне системе и животну средину, што је поука коју ученици носе са радионица и настављају и сами да примењују. Радионице се заснивају на демистификацији моћи суперхероја у стриповима уз помоћ знања из области физике.