Литерарна секција поводом Дечје недеље

Литерарна секција Основне школе  ,,Јован Поповић“ у Шумарицама обележила је Дечју недељу која се традиционално обележава у првој недељи октобра. Овогодишња Дечја недеља обележена је кроз неколико активности под слоганом „Шта детету треба да расте до неба“.

Општи циљеви  Дечје недеље су: скретање пажње најширој јавности на права и потребе детета, указивање на одговорност коју породица, школа и држава и њене институције имају у заштити деце, и остварују њихова права, указивање на примере добре праксе и проблеме у остваривању права деце, промоција активног учешћа деце у доношењу одлука које се њих тичу…

Чланови секције су учествовали на литерарном конкурсу и своје прозне и поетске радове изложили на паноу који је оплеменио простор школе.