Дружење са писцима

У библиотеци наше школе имали смо особиту част да угостимо Славку Петковић Грујичић, писца за децу и младе из Београда, Виолету Јовић, песника за децу из Ниша, Зорана Ранитовића, песника за децу из Крагујевца, Александра Јањушевића, песника за децу из Крагујевца, као и Јелену Миковић, професора српског језика и књижевности из Крагујевца.
Песници су се дружили са ученицима интерпретирајући своје песме, разговарајући са ученицима о лепоти писане речи, о својим песничким почецима, а даровити ученици су такође имали прилику да демонстрирају своје стваралаштво.
Ова посета је на обострано задовољство оцењена као културна активност од посебног значаја за нашу школу и ученике, чији су утисци најбољи показатељ да ова врста уметности увек има своју публику и да је једнако витална и важна свакој генерацији.