Актуелно

Награда ,,Проф. др Слободан Ж. Марковић

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Друштво за српски језик и књижевност Србије и Задужбина Десанке Максимовић доделили су диплому „Проф. др Слободан Ж. Марковић“ Литерарној секцији Основне школе „Јован Поповић“ за освојено треће место на Републичком такмичењу литерарних секција основних и средњих школа. Том приликом додељена је и диплома наставнику Сузани Матић за стручну помоћ Литерарној секцији за освојено треће место на Републичком такмичењу литерарних секција основних и средњих школа.

Награда је додељена на Републичком зимском семинару који се традиционално одржава сваке године на Филолошком факултету Универзитета у Београду. Због неповољне епидемијске ситуације за време пандемије, овог пута није уприличена непосредна додела награда за награђене ученике и наставнике.

Обавештење за родитеље о упису првака школске 2022/23. године

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ БУДУЋИХ ПРВАКА!

Обавештавамо вас да ће се упис деце у први разред основне школе, за школску 2022/2023. годину обавити у времену од 01. фебруара  2022. до 31.маја 2022. године.

Ученици имају могућност коришћења продуженог боравка у првом и другом разреду.  Број места у боравку ограничен је на два одељења.

Према чл. 18. Закона о основама система образовања и васпитања (''Сл.гл. РС” бр. 88/2017, 27/18, 10/19 и 6/20) у први разред се уписују деца рођена од 01. марта  2015. године  до  28.02.2016. године.

За превремени упис у школу могу се пријавити и деца рођена од 01.03. до 01.09.2016.год. Провера спремности за полазак у школу ове деце вршиће се у јуну 2022. године.

Школа је дужна да упише дете које има пребивалиште на подручју школе.

Поред горе наведеног, како би упис деце у први разред основне школе био поједностављен, Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Канцеларија за информационе технологије и електронску управу припремили су,  на порталу е-Управа, услугу е- заказивање термина за упис и тестирање будућих ученика првог разреда,  која ће омогућити родитељима односно другим законским заступницима,  да једним одласком у школу заврше све у вези са уписом и тестирањем деце.

Захтев за упис такође можете послати путем имејла на osjpsekretar@gmail.com. Захтев можете преузети на сајту у одељку Преузимање/Документа.

Контакт особа: Марија Спасојевић Галовић, секретар

Контакт телефон: 0346170602

ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТАЦИЈА:

1. Потврда о здравственом стању детета (примљеној вакцини и стоматолошки преглед);

2. Уверење Предшколске установе о похађању предшколског програма.

Упис  ће се обављати у канцеларији секретара школе, сваког радног дана од 9 – 14 часова.

Управа ОШ „Јован Поповић“ Крагујевац

Правилно прање руку

Упутство о мерама превенције и заштите