Актуелно

еУпис у основну школу

Родитељима будућих првака ће за електронско заказивање термина бити доступна апликација Министарства просвете од 20. марта до 31. маја 2024. године.

Уколико родитељ не жели путем апликације да закаже термин, овлашћено лице у школи  је у обавези да у име родитеља закаже термин за тестирање детета кроз апликацију.

Министарство просвете  је обезбедило подршку родитељима  за сва питања и недоумице у вези са заказивањем термина на контакт телефон 0117350557.

Друга награда на Републичком такмичењу литерарних секција

Министарство просвете Републике Србије, Друштво за српски језик и књижевност Србије и Задужбина Десанке Максимовић доделили су награду „Проф. др Слободан Ж. Марковић“ Литерарној секцији Основне школе „Јован Поповић“ за освојено друго место на Републичком такмичењу литерарних секција основних и средњих школа. Том приликом додељена је и диплома наставнику Сузани Матић за стручну помоћ Литерарној секцији за освојено друго место на Републичком такмичењу литерарних секција основних и средњих школа.

Упис у први разред школске 2024/2025. године

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ БУДУЋИХ ПРВАКА!

Обавештавамо вас да ће се упис деце у први разред основне школе, за школску 2024/2025. годину обавити у времену од 01. фебруара  2024.  до 31. маја 2024. године.

Ученици имају могућност коришћења продуженог боравка у првом и другом разреду.  Број места у боравку ограничен је на два одељења.

Родитељи деце са пребивалиштем ван територије школе су у обавези да попуне захтев за упис у први разред до 1.2.2024. године.

У складу са  чл. 18. Закона о основама система образовања и васпитања (''Сл.гл. РС” бр. 88/2017, 27/18, 10/19 , 6/20 и 129/21) у први разред се уписују деца рођена од 01. марта  2017. године  до  28.02.2018. године.

За превремени упис у школу могу се пријавити и деца рођена од 01.03.2018.  до 01.09.2019.год. Провера спремности за полазак у школу ове деце вршиће се у периоду од априла до јуна месеца  2024. године.

Школа је дужна да упише дете које има пребивалиште на подручју школе.

Поред горе наведеног, како би упис деце у први разред основне школе био поједностављен, Министарство просвете и Канцеларија за информационе технологије и електронску управу припремили су,  на порталу е-Управа, услугу е- заказивање термина за упис и тестирање будућих ученика првог разреда,  која ће омогућити родитељима односно другим законским заступницима,  да једним одласком у школу заврше све у вези са уписом и тестирањем деце.

Захтев за упис такође можете послати путем имејла на upisprvakajovanpopovic@gmail.com

Образац захтева можете пронаћи на нашем сајту у делу Преузимање  → Документа

Контакт особа: Марија Спасојевић Галовић, секретар

Контакт телефон: 0346170602

ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТАЦИЈА:

1. Потврда о здравственом стању детета ( примљеној вакцини и стоматолошки преглед);

2. Уверење Предшколске установе о похађању предшколског програма.

Упис  ће се обављати у канцеларији секретара школе, сваког радног дана од 9 – 14 часова.

Управа ОШ „Јован Поповић“

Крагујевац

ХИМНА ЕКО ШКОЛЕ

Химна Еко школе

Природом је обојена наша школа

од летње учионице до ђачког стола,

шумадијско небо над школом мирише

у Шумарицама пуним плућима се дише.

Наша је парола:

„Нека живи Еко школа!“

Нек школа буде чиста

и све нека блиста.

У канту своје смеће баци,

да постанемо узорни ђаци

јер двориште школе наше

не воли разбацане флаше.

Будимо еколози прави

да ђубре не бацамо по трави,

нек школа буде чиста свима,

деци, наставницима, еколозима.

Не трујмо природу смећем,

улепшајмо је мирисним цвећем,

сачувајмо темеље наше Еко школе

јер сва деца чисто окружење воле.

Природом је украшена наша школа

од школског дворишта до ђачког стола,

чувамо Дивостин, извор, родин лет

наша Еко школа сачуваће свет.

Пети разред

Одељењске старешине петог разреда дочекаће ученике својих одељења у школском дворишту пред почетак првог часа.