Вашар у издвојеном одељењу у Шумарицама

Крај школске године у издвојеном одељењу  у Шумарицама, био је прилика за ученике да дружећи се, искажу своју креативност . Осим завршне приредбе коју су направили ђаци прваци, ученици млађих разреда су се потрудили да направе продајну изложбу својих рукотворина,разних ђаконија и употребних предмета. У складу са садржајима које су учили у школи, на изложби су се нашле саксије и кућице за птице, направљене од пластичне амбалаже, чиме смо промовисали значај рециклаже, којом се бавимо у оквиру предмета ''Чувари природе''.Такође, у циљу промовисања здраве исхране, ученици су правили разне врсте пецива и слаткиша, укусних, а здравих. Промовисали смо књиге прилагођене дечјем узрасту, као и едукативне бојанке, које могу деци бити корисне за обнављање градива.

Сем што су уживали у дану, који се разликује од уобичајене наставе, деца су мотивисана идејом да од прикупљених средстава, набаве нешто корисно за наредну школску годину, чиме се уче да и они доприносе оплемењивању своје школе. У томе школа има велику подршку ђачких родитеља, који су у великом броју посетили ову школску манифестацију.