Микро бит у настави

Микро бит је ручни, програмабилни микро-рачунар који је развијен првенствено како би заинтересовао децу за програмирање. “Мозак” микробита је ARM процесор, а основну комуникацију са корисником омогућавају тастери и светлеће диоде који се налазе на уређају. Опремљен је и бројним сензорима који ће нам омогућити разне занимљиве примене овог микро-рачунара.

Ученици су савладали основе програмирања у визуелном програмском окружењу MејкКод, користећи микробит уређај на часовима Информатичке секције. На забаван и креативан начин користили су овај уређај како би направили различите предмете или уређаје који могу помоћи у свакодневном животу, нпр. педометар, аларм, папир-камен-маказе, калкулатор, термометар, компас,….

За реализацију истраживачког пројекта у 8. разреду, ученици уместо да праве презентацију, програмирали су у Блоксу:

1. Покушај да измериш спољашњу температуру на даљину;
  2. Измери колики је ниво осветљења у просторији;
  3. Покушај да направиш игрицу која ће да симулира игицу потапање бродова - брод који уништава непријатељске бродове.

За реализацију истраживачког пројекта у 7. разреду употребили су микробит уређаје како би бицикл опремили додатним сигналним уређајима и на тај начин учинили вожњу безбеднијом:

1. Бицикл са сигнализацијом