Актуелно

Почетак школске 2023/24. године

У петак, 01.09. 2023. године у матичној школи:

- Смена А пре подне

( 8/1, 8/2, 5/1, 5/2, 5/3, 4/1, 4/2, 4/3, 1/1, 1/2, 1/3, 1/4)

- Смена Б после подне

( 6/2, 6/1, 7/1, 7/2, 7/3, 3/1, 3/2, 3/3, 2/1, 2/2, 2/3)

Преподневна смена почиње:

7:30h за све разреде

Послеподневна смена почиње:

12:00h за први и други разред

14:00h за трећи, четврти, пети, шести, седми и осми разред

У Шумарицама:

Пре подне похађају наставу сви старији разреди и први и други разред, а после подне наставу имају трећи и четврти разред.

Преподневна смена почиње:

- 8:00h за све разреде

Послеподневна смена почиње

-12:30 млађи разреди

У издвојеним одељењима Драча и Дивостин настава почиње у 8 часова.

Пријем првака

ПРИЈЕМ ПРВАКА

У четвртак, 31.08.2023. године биће организован пријем првака наше школе.

Матична школа у 18 сати.

Школа у Шумарицама у 17 сати.

Тог дана родитељи ће добити од учитеља све информације о организацији наставе.

Пријем првака у школи у Драчи биће у петак, 1.9.2023. у 8 сати.

Срећан почетак драги прваци!!!

Обавештење - упис ученика у први разред са пребивалиштем ван подручја школе

Обуставља се упис ученика у први разред школске 2023/2024. године за оне ученике који немају пребивалиште на подручју школе.

Трећа награда на Републичком такмичењу литерарних секција

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Друштво за српски језик и књижевност Србије и Задужбина Десанке Максимовић доделили су диплому „Проф. др Слободан Ж. Марковић“ Литерарној секцији Основне школе „Јован Поповић“ за освојено треће место на Републичком такмичењу литерарних секција основних и средњих школа. Том приликом додељена је и диплома наставнику Сузани Матић за стручну помоћ Литерарној секцији за освојено треће место на Републичком такмичењу литерарних секција основних и средњих школа.

Свечана додела награда уприличена је 28. 1. 2023. године на Филолошком факултету Универзитета у Београду. Присуствовали су ученици ИО у Шумарицама: Магдалена Томић, Александра Божовић, Анђела Марковић, Наталија Петровић, Теодора Симић, Давид Димитријевић, Лазар Ивановић, Данило Ступар, Јана Костадиновић, Ксенија Тодоровић, Тијана Јовановић, Станислава Стевановић,  Јована Куч и Огњен Куч.

Дечја недеља „Шта детету треба да расте до неба“

Ученици свих разреда су са својим учитељима и наставницима обележили овогодишњу Дечју недељу бројним активностима.

Ученици од првог до четвртог разреда су учествовали на ликовном конкурсу, а радови су изложени на паноима.

Ученици првог разреда посетили су Дечје одељење библиотеке ,,Вук Караџић”.

Дечји ,,Шкраб” реализовали су ученици првог и другог разреда.

Ученици четвртог разреда су припремили добродошлице за ученике првог разреда за пријем у Дечји савез.

Организован је турнир ,,фер-плеј”- спортски дан за ученике трећег и четвртог разреда.

Посета Дечјем позоришту, представа ,,Лепотица и звер”, за ученике млађих разреда.

Наставници физичког и здравственог васпитања организовали су планинарење на Жежељу за ученике старијих разреда у сарадњи са Савезом за школски спорт и планинарским друштвом ,,Пек Гора”.

Чланови Литерарне секције су учествовали на литерарном конкурсу и своје прозне и поетске радове изложили на паноу који је оплеменио простор школе.

Фотографије наведених активности можете погледати у одељку Летопис.