Актуелно

Дечја недеља „Шта детету треба да расте до неба“

Ученици свих разреда су са својим учитељима и наставницима обележили овогодишњу Дечју недељу бројним активностима.

Ученици од првог до четвртог разреда су учествовали на ликовном конкурсу, а радови су изложени на паноима.

Ученици првог разреда посетили су Дечје одељење библиотеке ,,Вук Караџић”.

Дечји ,,Шкраб” реализовали су ученици првог и другог разреда.

Ученици четвртог разреда су припремили добродошлице за ученике првог разреда за пријем у Дечји савез.

Организован је турнир ,,фер-плеј”- спортски дан за ученике трећег и четвртог разреда.

Посета Дечјем позоришту, представа ,,Лепотица и звер”, за ученике млађих разреда.

Наставници физичког и здравственог васпитања организовали су планинарење на Жежељу за ученике старијих разреда у сарадњи са Савезом за школски спорт и планинарским друштвом ,,Пек Гора”.

Чланови Литерарне секције су учествовали на литерарном конкурсу и своје прозне и поетске радове изложили на паноу који је оплеменио простор школе.

Фотографије наведених активности можете погледати у одељку Летопис.

Награђени ученици ОШ ,,Јован Поповић'' на конкурсу у оквиру Госпојинских свечаности

И ове, као претходних година, Саборни храм у Крагујевцу (Епархија шумадијска), Град Крагујевац и Школска управа Крагујевац, организоваали су конкурс поводом Госпојинских свечаности, које су проглашене је манифестацијом од посебног значаја за град Крагујевац.

На тему ''Богородице, узданицо наша која дарујеш мир свету'', ученици наше школе су урадили велики број радова у ликовној, литерарној и мултимедијалној категорији, а награђене су четири ученице и то:

Лара Андрејевић 6/1 и Ива Вуковић 7/1 из матичне школе и Анђелија Делетић 6/4 и Емилија Илић 6/4 из издвојеног одељења у Шумарицама.

Свечана додела награда органозована је у Свечанoj сали Епархијског двора  20. септембра 2022. године, а ученице су награђене путовањем у Грчку које ће бити реализовано у септембру наредне године.

Међународни дан писмености

Ученици осмог разреда издвојеног одељења у Шумарицама обележили су 8. септембар, Међународни дан писмености. Кроз групни рад ученици су презентовали своје идеје и истакли важност функционалне писмености.

Међународни дан писмености, обележава се широм света 8. септембра. Идеја о обележавању Међународног дана писмености појавила се у септембру 1965. године у Техерану, на Светској конференцији министара образовања на тему искорењивања неписмености. Као дан обележавања изабран је 8. септембар, а УНЕСЦО је обележавање почео 1966. године

Почетак школске 2022/2023. године

У првој недељи наставе, од четвртка, 01.09. 2022. године у матичној школи:

- Смена А пре подне

( 8/1, 8/2, 7/1, 7/2, 6/1, 3/1, 3/2, 3/3, 1/1, 1/2, 1/3)

- Смена Б после подне

( 6/2, 6/3, 5/1, 5/2, 4/1, 4/2, 4/3, 2/1, 2/2, 2/3)

* У четвртак, 01.09.2022. год. пријем ученика првог разреда у 18 часова *

Преподневна смена почиње:

7:30h за све разреде

Послеподневна смена почиње:

12:00h за први и други разред

14:00h за трећи, четврти, пети, шести, седми и осми разред

У Шумарицама:

Пре подне похађају наставу сви старији разреди и први и четврти разред, а после подне наставу имају други и трећи разред.

* У четвртак, 01.09.2022. год. пријем ученика првог разреда у 17 часова*

Преподневна смена почиње:

- 8:00h за све разреде

Послеподневна смена почиње

-12:30 млађи разреди

У издвојеним одељењима Драча и Дивостин настава почиње у 8 часова.

*Пријем ученика првог разреда у ИО Драча је у четвртак, 1.9.2022. год. у 9 сати.*

Пријем првака школске 2022/23. године

ПРИЈЕМ ПРВАКА

У четвртак, 01.09.2022. године биће организован пријем првака наше школе.

Матична школа у 18 сати.

Школа у Шумарицама у 17 сати.

Тог дана родитељи ће добити од учитеља све информације о организацији наставе.

Срећан почетак драги прваци!!!