Актуелно

Резултати са такмичења 2017/2018, Физичко васпитање

У оквиру овог предмета постоји доста такмичења, а наша школа је узела учешће у скоро свим категоријама. Уз то се може рећи, да су ученици ове године имали доста успеха.

Поменућемо све ученике који су имали највише успеха у појединим спортовима:

Општинско такмичење у Малим олимпијским играма је одржано 22.5.2018. године. Наша школа је узела учешће у свим категоријама и остварила завидне резултате. Ученици првог разреда (мешовито) освојили су друго место,ученици другог разреда (мешовито) прво, а дечаци и девојчице трећег разреда освојили су прво место. На Међуокружно такмичење су се пласирале  екипе које су освојиле прво место на овом такмичењу.

Међуокружно такмичење у Малим  олимпијским играма је  одржано 29.5.2018. године у Пријепољу. Наша школа је имала представнике у категорији други разред мешовито и трећи разред дечаци и девојчице. Постигнути су следећи резултати, ченици другог разреда (мешовито) освојили су треће место,а дечаци и девојчице трећег разреда освојили су друго место.

Такмичења у шаху су одржана током марта и маја, а следећи ученици су постигли најбоље резултате:

На Општинском такмичењу- Лука Мићић 4/2 прво место, Зорица Ранковић 5/2 прво место, Драгана Ранковић 6/2 треће место, Лазар Костадиновић 6/3 друго место, Никола Ракић 8/2 друго место, Јелисавета Николић 8/1 треће место, док је Богдан Костадиновић услед прошлогодишњих успеха отишао директно на Окружно такмичење.

Екипно је наша школа освојила треће мсто.

На Окружном такмичењу је Лука Мићић 4/2 освојио прво место, а Драгана Ранковић 5/2 је освојила друго место. Поново је екипа наше школе освојила треће место. На Републичком такмичењу у Зрењанину, Лука је освојио 30.место, док је Драгана била 7.место.

Општинско и Окружно такмичење у мини атлетици и атлетици је одржано 26.4.2018. године, на стадиону „Чика Дача“.

За ученике од  1. до 4.разреда , први пут је организовано такмичење у мини атлетици.

Имали смо представнике у свим дисциплинама (скок у даљ, трчање на 60м и бацање вортекса), а најбоље пласирани су:

1. Обрен Вуловић 4/1 – прво место у трчању на 60 м
  2. Ђурђа Марковић 4/2- друго место у скоку у даљ
  3. Анђела Павићевић 4/2-  треће место у трчању на 60 м
  4. Софија Миливојевић 3/2 – треће место у скоку у даљ
  5. Алекса Антанасовић 3/2- треће место у бацању вортекса

У такмичењу у атлетици, имали смо представнике у појединачној и  екипној конкуренцији , у обе категорије, а највише успеха су постигли:

1. Лазар  Вукосављевић –друго место у скоку у вис
  2. Ања Рашковић- прво место у трчању на 600м

Међуокружно такмичење у атлетици и мини атлетици је одржано дана 8.5.2018.године у Kрагујевцу.

Постигнути су следећи резултати:

1. Обрен Вуловић 4-1 , трчање на 60м , 3.место и бронзана медаља
  2. Ања Рашковић 6-2, трчање на 600м, 3.место и бронзана медаља
  3. Лазар Вукосављевић 8-2, скок у вис, 6.место

Општинско такмичење у фудбалу, одржано је у периоду од 19.3. до 29.3.2018.године. Све утакмице су одржане у балон сали „Коле“, осим финалних утакмица које су одигране у хали „Језеро“. Дечаци су у полуфиналу изгубили, па су играли утакмицу за 3.место. Та утакмица је завршена победом и мушка екипа је освојила бронзану медаљу.

Општинско такмичење у рукомету је одржано у периоду од 20.11.до 24.11.2017.године. Наша школа је имала представнике у обе конкуренције и исти су постигли запажене резултате. Женска екипа је освојила треће место, док је мушка екипа освојила прво место и изборила учешће на Окружном такмичењу.

Окружно такмичење у рукомету је одржано дана 23.1.2018.године. Наша школа је имала представника у мушкој конкуренције,а екипа је показала одличну игру и освојила друго место.

Општинско и Окружно такмичење у пливању  одржана су 8.11.2017.године у Крагујевцу. Велики број ученика из наше школе је учествовао на такмичењу (26), а најуспешнији појединци су били:  Софија Миливојевић  3/2  прво  место (краул), Филип Миливојевић 5/1  прво место (делфин),Матија Благојевић 4/2 друго место (делфин), Исидора Јелић 5/2 друго место (прсно), Даница Новичић 6/3 треће место (леђни краул), Сава Тодовић 6/3  друго место (прсно), Дамјан Јанићијевић 7/1  друго место (краул), Лазар Недељковић 8/2 друго место (прсно) и Емилија Радосављевић 8/1 друго место (делфин).

Републичко такмичење у пливању је одржано 15.11.2017. године у Крагујевцу.  Наша школа је имала два представника и оба су била јако успешна. Поред јаке конкуренције, Софија Миливојевић 3/2 је освојила прво место и златну медаљу у краулу, док је Филип Миливојевић 5/1 освојио четврто место у делфину.

Општинско такмичење у стоном тенису је одржано 30.10.2017.године, а наша школа је постигла следеће резултате:

Девојчице су освојиле треће место екипно у саставу- Миона Радуловић 7/3 , Анђела Јанићијевић 7/3 и Сара Андрић 6/4, док је у појединачној конкуренцији  Миона заузела прво место и обезбедила учешће на Окружном такмичењу.

Дечаци су заузели друго место екипно у саставу : Огњен Андрић 8/3, Никола Јагличић 7/1 и Војин Влаховић 6/4, док је Никола у појединачној конкуренцији био други.

Окружно такмичење у стоном тенису је одржано 1.11.2017.године, а представник наше школе, Миона Радуловић 7/3, узела је учешће у појединачној конкуренцији и освојила  је друго место.

2. место на Републичком такмичењу из енглеског језика

Честитке!

Лазар Недељковић, 8. разред, 2. место на Републичком такмичењу из енглеског језика.

Лазар Јанић и Новак Стевановић су такође учествовали и одлично урадили тест.

Поносни смо на њих.

Резултати са Окружног такмичења из Енглеског језика

Окружно такмичење из Енглеског језика одржано је у суботу, 24.3.2018. године.

Недељковић Лазар - прво место

Томић Јелисавета

Јоксимовић Јана

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ  2017/18. ГОДИНЕ